Stomatolodzy Zdrowie

Chirurgia stomatologiczna

Zakres usług wykonywanych przez chirurgię stomatologiczną jest bardzo duży należą do nich między innymi takie zabiegi jak: plastyka wyrostka zębodołowego, korekta wędzidełek warg i języka, usuwanie zmian w błonie śluzowej, leczenie powikłań związanych z ekstrakcjami z innych gabinetów, operacje płatowe w leczeniu chorób przyzębia, kiretaże, hemisekcje, redektomie, usuwanie torbieli kości szczęk, resekcje wierzchołków korzeni zębów, usuwanie zębów zatrzymanych i nieprawidłowo położonych w łuku zębowym, usuwanie zębów.

Podstawowym zadaniem chirurgii stomatologicznej jest leczenie operacyjne jamy ustnej i jej okolicach przyległych. Jednym z częściej wykonywanych zabiegów jest także usuwanie nieprawidłowo wyrastających ósemek. Okazuje się, że jest to problem sporej liczby pacjentów. Takie zęby są zazwyczaj wykrzywione z uwagi na brak miejsca w jamie ustnej nie są w stanie odpowiednio wyrastać. Powoduje to ucisk na nerwy, mogą tworzyć się torbiele oraz wykrzywieniu ulegają też inne zęby pod wpływem rozpychania się ósemki. Często dochodzi też do próchnicy ponieważ takie uzębienie sprawia kłopot w dokładnym umyciem.

Sposobem na pozbycie się takich przykrych dolegliwości jest usunięcie zęba. Stomatolog przed usunięciem zęba zleca wykonanie rentgena na jego podstawie ocenia stan zęba i rodzaj znieczulenia, które jest dla każdego pacjenta kwestią indywidualną. W wielu przypadkach chirurgia stomatologiczna jest uzupełnieniem w leczeniu przez stomatologów w innych obszarach. Wspomaga między innymi: endodoncję, periodontologię, implantologię, protetykę stomatologiczną. Takie wspieranie w leczeniu przez chirurgię stomatologiczna daje oczekiwane efekty leczenia i jest ono na jak najwyższym poziomie.

Lekarze stomatolodzy wykorzystują wszelkie możliwości leczenia zębów zanim zdecydują się na ich usunięcie zawsze w pierwszym etapie leczenie chodzi o uratowanie własnego zęba pacjenta.

Może Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *