leczenie kanalowe pod mikroskopem Warszawa
Stomatolodzy Zdrowie

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Warszawa

Wykorzystywanie mikroskopu w leczeniu kanałowym zębów to stosunkowo nowa metoda stosowana w stomatologii. Na czym polega i dlaczego warto wybrać ten sposób leczenia?

Leczenie zębów pod mikroskopem charakteryzuje przede wszystkim ogromna dokładność i skuteczność. Mikroskop daje stomatologowi szansę na zlokalizowanie i oczyszczenie kanałów, nawet tych o skomplikowanej budowie. Zabieg nie należy do tanich, daje jednak szansę na ocalenie zęba, pozornie niemożliwego do uratowania.

Zanim stomatolodzy zaczęli wykorzystywać w leczeniu kanałowym mikroskop niejednokrotnie byli zmuszeni usuwać chore zęby, bolące, gdyż ich kanały były na tyle pozaginane, iż dotarcie do nich było praktycznie niemożliwe. Bez dokładnego wypełnienia uratowanie zęba było niemożliwe.

Dziś stomatolodzy używając mikroskopu są w stanie obserwować kanały zębowe w ogromnym powiększeniu. Dzięki temu możliwa jest praca nawet na najmniejszym polu. Mikroskop jest niezastąpiony w odnajdywaniu wszystkich kanałów, ich idealnym oczyszczeniu oraz wypełnieniu. Dentysta ma też możliwość zamknięcia perforacji korzenia a także dna komory zęba.

Gdzie można w Warszawie leczyć zęby kanałowo z wykorzystaniem mikroskopu?

Jedną z klinik stomatologicznych w Warszawie, która oferuje leczenie kanałowe pod mikroskopem jest Medens. Gabinet znajduje się w dzielnicy Mokotów jeśli są Państwo zainteresowani można poznać szczegóły pod WWW: http://www.medens.pl/uslugi/leczenie-kanalowe/.

Mikroskopy w leczeniu stomatologicznym

Mikroskop wykorzystywany jest przede wszystkim w zabiegach endodontycznych, chirurgii stomatologicznej a także periodontologii, obejmującej profilaktykę oraz leczenie błony śluzowej jamy ustnej. Mikroskop pomaga prawidłowo przeprowadzić zabieg resekcji wierzchołków korzeni zębów, dokładnie obejrzeć rany powstałe w wyniku ekstrakcji zęba a także odnaleźć fragmenty złamanych zębów pozostałych w dziąśle po wcześniej przeprowadzonych zabiegach. Mikroskop sprawdza się także w leczeniu próchnicy – pomaga ją dokładnie zlokalizować i oczyścić ząb bez naruszania zdrowych tkanek. Wszystkie zabiegi wykorzystujące mikroskop są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym dlatego są całkowicie bezbolesne. Decydując się na leczenie zęba pod mikroskopem należy liczyć się z kosztem w granicy 500 – 2000 złotych.

Może Cię zainteresuje...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *